Filtros Cartes

 

 

 

Filtros Cartes

 

اعتقاد این برند به کیفیت ونیاز مشتریان ما باعث شده تا این شرکت خود را به

استانداردهای جهانی برساند.شرکت Filtros carts دارای تآییدیه سیستم کنترل کیفیت

عالی منطبق با iso 9001 ازطرفTUV RHEINLAND است

 

 

 

 

شرکت فیلتر Filtros Cartes با در اختیار داشتن گستره وسیعی از برندهای فیلتر از جمله Mann Filter , Step Filter , Ald Air , Mahl توانایی تآمین و یا ساخت انواع فیلترهای صنعتی و ماشین‌آلات را دارد

این شرکت دارای سابقه  نزدیک به 45 سال است به ارائه راهکارهای فیلتراسیون به مشتریان در بخش‌های مختلف صنایع می‌باشد. صنایعی از قبیل خودرو،صنعت عمومی،تراسپورت،صنایع سنگین،کشاورزی،معدن و ... تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارند.

تامیین قطعات مطلب

شرکت همکار معدن آسیا بنا به درخواست مشتریان محترم ، امادگی تامیین قطعات در صنایع مختلف از جمله، قطعات کارخانه‌های سیمان، کارخانه‌های فولاد، کارخانه‌های فرآوری سنگ آهن و دیگر صنایع را دارد. لطفا درخواست خود را از طریق فرم‌های مورد نظر در منوی قطعات و فروش اعلام نمایید، این فرم‌ها در اسرع وقت پاسخ داده می‌شود

نگهداری و تعمیرات

دستورالعمل نگهداری و تعمیرات

 

لزوم كنترل جامع و منسجم بر روي عملكرد ماشين آلات در هر واحد صنعتي، نيازي است كه بدون شك اهميت بسيار زيادي در تحقق اهداف از پيش تعيين شده در هر شركت دارد. همچنین وجود دستورالعملی مشخص و مدون جهت انجام تعمیرات اصلاحی و اساسی و نظارت مناسب جهت اطمینان از انطباق خدمات دریافت شده با نیاز مکمل کنترل عملکرد ماشین آلات به شمار می رود. جهت انجام این مهم برای ناوگان ماشین آلات با تعداد زیاد نياز به يك سيستم مكانيزه  جامع نگهداري و تعمير ماشين‌آلات (CMMS) به عنوان جزئي تفكيك ناپذير از سيستم‌هاي يكپارچه مديريت احساس مي‌شود. سيستمي كه توانايي كنترل عملكرد تعداد بالایی از ماشين­آلات را داشته و در كنار برنامه­ريزي جامع تعميرات پيشگيرانه (PM)و ثبت سريع تعميرات اضطراري (EM)، با گزارشهاي متنوع بتواند آمار مناسبي از وضعيت تيم تعميرات و نگهداري سازمان به مديريت ارائه دهد. با در اختيار داشتن چنين سيستم مكانيزه، عمليات تعميرات و نگهداري در سازمان هدفمند شده كه خود گامي در جهت بهره‌ وري از امکانات است. از طرفي هشدارهاي به موقع دررابطه با تعمير، تعويض و يا تجهيز ماشين آلات موجب مي‌شود كه توقفات ناخواسته ماشین­آلات به حداقل برسد. وجود این مکانیزم­ها در کنار یکدیگر کمک خواهد که گزارش­هایی در فواصل منظم تهیه شده و جهت تجزیه و تحلیل در اختیار تصمیم گیرندگان قرار گیرد. به مدد سیستم کنترل جامع و منسجم و همچنین رعایت دستورالعمل های تعمیراتی میتوان در گزارشات موارد زیر را ارائه داد:

 • آیا خدمت انجام شده با نیاز تطابق دارد یا خیر؟
 • استهلاک ماهیانه هر ماشین؟ بازدهی هر ماشین؟
 • آیا از تمام ظرفیت های ناوگان ماشین آلات استفاده میشود یا خیر؟
 • کارکرد روزانه ماشین آلات، علت توقفات؟
 • گزارش دقیق عملکرد هر یک از پرسنل اپراتوری، سرویس و تعمیرات، در نتیجه امکان اعمال سیاست های تشویقی و تنبیهی در قبال پرسنل
 • امکان عیب یابی دستگاه ها با استفاده از گزارش های حاصل از تکنیک آنالیز روغن
 • امکان ارائه گزارش های وضعیت فنی دستگاه
 • بودجه بندی عملیاتی ماشین آلات را به صورت آنلاین
 • و....

لذا در این خصوص ابتدا باید دستورالعمل کنترل عملکرد ماشین آلات، دستورالعمل پایش وضعیت و همچنین دستورالعمل درخواست تعمیرات (اصلاحی و اساسی) نظارت و کنترل تطابق آنها با نیاز تدوین شده و در قالب فرم­های ماشین آلات در واحد ترانسپورت بکار گرفته می­شوند. جهت نیل به اهداف تعیین شده نیاز به مکانیزاسیون این عملیات وجود دارد که این مکانیزاسیون در قالب نرم افزار نگهداری و تعمیرات(CMMS) پیاده سازی خواهد شد.

شرکت همکار معدن آسیا، به عنوان پیمانکار تعمیرات و نگهداری شرکت صنعتی و معدنی چادر ملو وظیفه پیاده سازی و اجرای تعمیرات و نگهداری بهره ور را در سایت معدن این شرکت به عهده دارد.

در این راستا فرم های زیر جهت استفاده در واحد تعمیرگاه و درنهایت ورود اطلاعات آنها به نرم افزار تهیه و آماده سازی شده است و به شرح جدول زیر هستند:

 

 

ردیف

نام فرم

توضیحات فرم

1

تخصیص وظایف در  TPM

شرح فعالیت های مورد انتظار در صورت استقرار TPM

2

وظایف اپراتور ها و رانندگان ماشین آلات

وظایف اپراتورها در راستای نیل به اهداف TPM شرح داده شده است.

3

مجوز خروج ماشین آلات

مجوز خروج ماشین از واحد تعمیرات بعد از انجام عملیات تعمیرات اصلاحی و یا اساسی

4       

شناسنامه دستگاه

شناسنامه دستگاه شامل مشخصات فنی ماشین می شود.

 5       

کارت سرویس دستگاه سنگین

اطلاعات سرویس های انجام شده در هر دوره را ثبت می کند.

6       

کارت گزارش زمان سرویس

زمان سرویس بعدی دستگاه را مشخص می کند و داخل کابین دستگاه قرار می گیرد.

7       

کارکرد ماشین آلات

وضعیت کارکرد ماشین آلات را بصورت روزانه ثبت میکند.

8       

سرریز روزانه روغن

گزارش سر ریزهای روزانه روغن را ثبت میکند.

9       

برگه سرویس و نگهداری سنگین

برگه سرویس و عملیات نگهداری دستگاه های سنگین

10      

فرم تکمیل  جواب نمونه روغن

فرمت گزارش آنالیز روغن جهت بررسی و تفسیر نتایج آنالیز

11     

برگه 15 روزه خرابی

فرمی که هر پانزده روز یکبار توسط اپراتور ها تکمیل می شود. و مسئول واحد نت بران نظارت دارد.

12     

فرم تعميرات خارج ازتعميرگاه

در صورتی که ظرفیت انجام تعمیراتی در داخل تعمیرگاه موجود نباشد، نیاز است این فرم تکمیل و به تایید مسئول نت برسد.

13     

برنامه هفتگي نگهداري تعميرات

برنامه واحد سرویس و تعمیرات بصورت هفتگی تعیین و در قالب این فرم ابلاغ می شود.

14     

توافقنامه انجام تعميرات

توافقنامه تعمیرات که میتواند بصورت داخلی و یا بصورت خارجی (پیمانکاران) باشد

15     

دستوركار اضطراري

دستور تعمیرات اضطراری که در حین کار دستگاه نیاز هستند.

16     

دستوركار فعاليتهاي نگهداري و تعميرات

ابلاغ فعالیت های تعمیرات و نگهداری به فرد/افراد مشخص با ذکر کد و مشخصات دستگاه و فرد مسئول

17    

سوابق تعويض لاستيك و باطري

سوابق تعویض باطری و لاستیک را ثبت می کند.

18    

فرم تحويل موقت ماشين آلات

در صورت انجام تعمیرات اساسی ماشین آلات بصورت موقت تحویل داده می شوند. در این فرم شرح اقدامات لازم در دوره تحویل موقت قید می شوند.

19    

صورتجلسه

جهت اطمینان از تطابق فعالیت انجام شده با درخواست تعمیرات نیاز به جلسات فنی با پیمانکار/واحد تعمیرات است. در این فرم مطابقت یا عدم مطابقت فعالیت تعمیراتی با نیاز ثبت و به امضای طرفین میرسد.

20    

برگ درخواست خريد کالا

برگه درخواست خرید کالا برای انبار

21    

گزارش مراقبت بر وضعیت

فرم گزارش نمونه گیری روغن با قید فواصل و شرح وضعیت تست.

اورهال و بازسازی

بازسازی و اورهال ماشین ­آلات راهسازی و معدنی

 

بعد از بازرسی اولیه تجهیزات و یا ماشین آلات موجود و بررسی الزامات مشتری و همچنین امکان بروزرسانی تکنولوژی­های بکار رفته در ماشین، برآوردی از وضعیت ماشین و برنامه بازسازی آن در اختیار مشتری قرار می­گیرد. در صورت توافق بر روی برنامه پیشنهادی کار بر روی ماشین جهت بازسازی و اورهال کامل آن مطابق با یک برنامه زمان بندی که مورد تایید مشتری بوده آغاز می­شود. با این برنامه بازسازی شما نه تنها یک ماشین شبه-نو خواهید داشت، بلکه از خدمات وارانتی اصالت و جدید بودن تجهیزات جایگزین شده بهره مند خواهید بود.

 

 


شرح خدمات بازسازی و اورهال کامل ماشین آلات راهسازی و معدنی

 

 

بازدهی کسب و کار شما وابسته به در اختیار داشتن ماشین آلات و تجهیزات مناسب است. عملیات زیر جزو مراحل زیر فرآیند بازسازی و اورهال کامل ماشین­ آلات هستند.

 

1- بازرسی ارزیابی اولیه(Inspection/evaluation)

اقدامات و عملیات و تجهیزات مورد نیاز خاص هر ماشین توسط آنالیز های روغن بازرسی های چشمی توسط جنرال فورمن ها و مطالعه آنالیزها و تعمیرات برنامه ریزی شده قبلی می گردد . یک بازسازی و اورهال نمونه ممکن است شامل 350 تست و بازرسی شود .

 

2- دمونتاژ(Disassembling):

بعد از طرح ریزی برنامه بازسازی و اورهال ماشین یا سیستم انتقال قدرت کاملا و مونتاژ خواهد شد . تمام شلنگ ها , تسمه ها ، آبند ها، واشر ها ، بیرینگ ها، سیم پیچی­ها، سوئیچ ها و گیج ها تعویض خواهند شد. بر روی باقی قطعات بازرسی و اندازه گیری­ هایی انجام خواهد گرفت تا قابلیت اطمینان آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. هر قطعه ایی که مطابق با استاندارد کارخانه سازنده(کترپیلار، کوماتسو، ولوو و .... ) نباشد، تعویض می شود. در بازسازی و اورهال یک ماشین تقریبا هفت هزار قطعه می توانند تعویض گردند.

 

3 –بازسازی(Reconditioning):

در تجهیزاتی که تا بحال اورهال نشده ­اند یکسری عملیات و تصحیحات مورد نیاز است. مثلا شاسی و فریم ماشین بازرسی می­شود و اگر نیاز باشد صاف کاری جوشکاری و تقویت می­شوند. لینک­ها و پین­های مفاصل و بیرنگ­ها تعویض می­شوند سیستم هیدرولیکی به سطح عملکردی اورجینال خود برگردانده می شوند.

 

4- به روز رسانی تکنولوژی ماشین ­آلات(Engineering Updates):

در حین مونتاژ مجدد ماشین با تغییرات و بهینه سازی­هایی که در طی سالهای که از عمر ماشین می گذرد روی ماشین­های جدید صورت گرفته در صورت رضایت مشتری بر روی ماشین به کار گرفته خواهد شد.

 

5 -تست­های عملکردی

موتور دیزل سیستم سوخت رسانی، گیربکس، تورک کانورتر(مبدل گشتاور) دیفرانسیل، فاینال درایو و رادیاتور دمونتاژ شده و مورد بازرسی قرار می گیرند. سپس اصلاحات لازم انجام گرفته و قطعات جدید نیاز جایگزین می شوند.

 

6 -مونتاژ مجدد:

در حین مونتاژ مجدد همه تورک های بحرانی و لقی ها و تنظیمات فشار توسط تکنسین جنرال فرمن ثبت و ضبط خواهند شد . همچین تمام سیم پیجی های ماشین تعویض می گردد.

 

7- تست عملکرد:

تست های استاندارد مانند تست Stall و تست های کلاج و گیربکس و فرمان، و تست های فشار شیر تخلیه روغن هیدرولیک و پایلوت از جمله تست هایی هستند که روی ماشین بازسازی انجام می گیرد.

 

8- نقاشی:

ماشین آلات بازسازی شده با کد رنگ کمپانی سازنده نقاشی شده و ماشین بازسازی شده کاملا ظاهر یک ماشین جدید را خواهد داشت.

 

 

زیر مجموعه ها

 • سرویس

  شرکت همکار معدن از ابتدای تاسیس در زمینه ارائه سرویس و اورهال و تعمیر نگهداری انواع ماشین آلات و تجهیزات معادن به عنوان یکی از مجموعه های موفق شناخته شده است. ما از تجارب ارزشمندی از قبیل اورهال کلی انواع دستگاه های بولدوزر مانند D355 و D155 کوماتسو، انواع لودر، انواع شاول های معدنی، انواع تجهیزات فراوری سنگ آهن مانند آسیاب ها، لاینر های آسیاب، جداکننده های مغناطیسی، دستگاه های Crusher (خرد کننده ها)، بازسازی و اورهال دستگاه ترنچر متعلق به شرکت آسفالت توس و... بهره مندیم که ما را در ارائه بهترین خدمات به مشتریانمان یاری میرسانند. 

  تکنسین های شرکت همکار معدن، آموزش های حرفه ای را پشت سر گذاشته اند. دوره های آموزشی تحت نظر شرکت تمسا TEMS( نمایندگی کوماتسو در ترکیه، گرجستان، و آذربایجان) انجام گرفته است. 

  امروز شرکت همکار معدن با تکیه بر دوره های آموزشی برگزار شده برای تکنسین ها، و برخورداری از کادر کارشناسی مجرب، تجارب موفق بدست آمده،خود را جزو بهترین ها می داند. 

 • فنی و مهندسی
 • ماشین آلات
 • نمایندگان