پروژه‌ها

شرح پروژه

پروژه ورق­های سایشی دستگاه جدا کننده مغناطیسی در اواخر سال 1393 در قالب پروژه مهندسی معکوس از طرف شرکت صنعتی و معدنی چادرملو به شرکت همکار معدن آسیا ارائه گردید. پروژه بعد از ارسال نمونه های اصلی موجود و مستندات اولیه آغاز و روند مهندسی معکوس با تهیه اسناد کلیه اسناد ساخت به اتمام رسید. در این پروژه سه مجموعه ورق های سایشی بالا، ورقهای سایشی پایین و مجموعه شمشیری های دستگاه جدا کننده مغناطیسی ساخته و تحویل کارفرما گردید. تکنولوژی پوشش دهی تنگستن کاربایدی به روشDetonation Gun نیز بسیار

دستگاه جدا کننده مغناطیسی شدت بالا

دستگاه HGMS جهت جداسازی مواد مغناطیسی از مواد غیرمغناطیسی در حین فراوری سنگ معدن فلزات با خواص مغناطیسی طراحی شده است. این دستگاه در کاربری های زیادی از قبیل جداسازی سنگ معدن آهن و فلزات دیگر و مواد معدنی صنعتی قابل استفاده است. علاوه بر مواد با خاصیت مغناطیسی قوی از قبیل Fe، Co و Ni  گستره وسیعی از مواد با خاصیت مغناطیسی ضعیف نیز قابل جداسازی با این دستگاه می باشند. این دستگاه به طور گسترده در واحدهای فراوری سنگ آهن در معادن ایران مورد استفاده قرار می­گیرد. یکی از مهمترین اجزای این دستگاه بخش ورق های سایشی و یا Wear plate ها می باشند که نقش حیاتی را در عملکرد دستگاه ایفا می­کنند. مجموعه ورق های سایشی از دو سمت بالا و پایین مجموعه carousel ring  را احاطه نموده و آن را از محیط اطراف آب بند می­کنند.

یا رینگهای دوار

در نبود این ورق­های جریان دوغاب سنگ آهن به بیرون از مجموعه رینگ دوار یا Carousel Ring پاشیده خواهد شد جهت این آب­بندی در دولبه داخلی و بیرونی رینگ دوار Ring Seal هایی که از جنس Rubber هستند تعبیه شده اند که در تماس با لبه سایشی با لبه های ورق های سایشی هستند. به دلیل این تماس سایشی ورقها در دولبه از مجموعه مجزای Wear Stripها که به روش Detonation Gun با تنگستن کارباید پوشش داده شده اند. همچین مجمعوعه کاست­ها نیز بوسیله Web Seal ها از یکدیگر عایق شده اند. وجود مواد خوردنده و ساینده در ناحیه تماسی بین Web Seal ها و همچنین Ring Seal ها با ورق های سایشی باعث خوردگی سطح ورق ها شده و پس از مدتی این ورق ها به دلیل کاهش ضخامت توانایی انجام آب بندی را ندارند. بنابراین باید با ورق های نو تعویض شوند. در شکل 1 به صورت شماتیک مجموعه دستگاه به نمایش در آمده است.