سیستم روانکاری اتوماتیک

سیستم روانکاری اتوماتیک (ALS) ، که اغلب به عنوان یک سیستم روانکاری متمرکز از آن یاد می شود ، سیستمی است که در هنگام کار دستگاه ، مقادیر کنترل شده روان کننده را به چندین مکان در دستگاه منتقل می کند. اگرچه این سیستم ها معمولاً کاملاً خودکار هستند ، اما سیستمی که نیاز به پمپ دستی یا فعال کردن دکمه دارد ، هنوز به عنوان یک سیستم روانکاری متمرکز شناخته می شود.

روانکاری تک خط

صرف نظر از کاربرد ، اصل روانکاری یک خط همچنان یکسان است: یک ایستگاه پمپ مرکزی به طور خودکار روان کننده را از طریق یک خط تأمین تنها به دستگاه اندازه گیری روان کننده تحویل می دهد. هر دستگاه اندازه گیری تنها یک نقطه روغن کاری دارد و ممکن است تنظیم شود تا مقدار دقیق گریس یا روغن مورد نیاز را تحویل دهد. سیستم ها می توانند یک دستگاه ، مناطق مختلف را در یک دستگاه یا حتی چندین دستگاه جداگانه سرویس دهند.

روانکاری دو خط

سیستم های روانکاری دو خط SKF و لینکلن را می توان در سیستم های بزرگ با نقاط روانکاری پراکنده استفاده کرد که به مقادیر مختلف روغن کاری نیاز دارند. این سیستم ها از دو خط اصلی استفاده می کنند که بطور متناوب با روانکار از پمپ فشار قوی از طریق دریچه تغییر بیش از 400 بار (5800 psi) تهیه می شوند. خطوط شعبه ، در امتداد خطوط اصلی ، با دستگاه های اندازه گیری دو خط متصل شده اند تا حجم زیادی از روان کننده را به نقاط روغنکاری برساند. در سیستم های بزرگ خط دوتایی ، از سوئیچ های فشار خط پایان برای کنترل و نظارت بر سیستم استفاده می شود.

سیستم روانکاری چند خط

سیستم های روانکاری چند خط SKF از اجزای زیر تشکیل شده است: واحد پمپ ، دستگاه های کنترل و نظارت ، لوله و اتصالات. واحدهای پمپ چند خطه روغن را به نقاط روانکاری بدون تقسیم کننده های اندازه گیری اضافی عرضه می کنند. بنابراین ، هر نقطه روغنکاری دارای عنصر پمپاژ خاص خود است. طراحی سیستم ساده ، دقیق و قابل اطمینان است. پمپ های چند خط می توانند به صورت مکانیکی ، برقی یا هیدرولیکی فعال شوند. عناصر پمپاژ که به راحتی قابل تعویض هستند ، معمولاً توسط بادامک غیرمستقیم اداره می شوند.

سیستم روانکاری پیش رونده

سیستم های روانکاری پیش رونده شامل پمپ متصل به حداقل یک دستگاه اندازه گیری اولیه است. در صورت لزوم ، دستگاه های اندازه گیری سطح دوم را می توان به خروجی دستگاه اندازه گیری اولیه وصل کرد تا تعداد نقاط روانکار افزایش یابد. پمپ بسته به نوع پمپ ، به دستگاههای اندازه گیری با فشار تا 550 بار (8000 psi) روانکار می کند. دستگاه های اندازه گیری ، بسته به نوع اندازه گیری ، روان کننده را به مقدار معینی یا از پیش تعریف شده روان کننده تقسیم می کنند. سیستمهای مترقی SKF می توانند مقدار روانکاری دقیق و روان کننده ای را تا 150 نقطه روغن کاری در مسافتهای تقریباً 15 متر (16 سالگی) از بین ببرند. برای کاربردهای روغن ، حتی در ارتباط با محدود کننده های جریان ، می توان مسافت های بیش از 100 متر (110 y) را پوشش داد.

سیستم روانکاری گردش روغن

سیستم های CircOil در درجه اول برای چرخش روغن برای روانکاری و همچنین یاتاقان های بسیار پر فشارتقریباً در هر اندازه دستگاه طراحی شده اند. علاوه بر این ، روغن برگشتی، ذرات سایش را از نقاط اصطکاک خارج کرده و فیلتر می کند و با از بین بردن هوا و آب از یاتاقان ، از آسیب خوردگی جلوگیری می کند. بنابراین ، یک جریان مداوم روغن ضروری است. سیستم های SKF CircOil شامل طیف گسترده ای از راه حل های سفارشی برای سرعت جریان از 0،3-3000 لیتر در دقیقه است. استفاده و سرویس این سیتمها بسیار ساده بوده و از طراحی ماژولار برخوردار هستند که به راحتی قابل گسترش است. طراحی مخزن ثبت شده با فناوری جداکننده صفحه SKF باعث افزایش راندمان عملیاتی تا 90٪ می شود. سیستم تأمین روغن روان کننده را با تنظیمات قابل تغییر، شیرهای تنظیم را تحویل می دهد. نرخ جریان را می توان بصری یا الکترونیکی کنترل کرد. سیستم های نظارت با عملکرد خواندن سرعت جریان و سطح هشدار فرد برای یک رویکرد تعمیر و نگهداری پیش بینی کننده تر در دسترس هستند.

سیستم های روانکاری روغن و هوا

در روانکاری آب و روغن ، مقداری روغن که به صورت حجمی توسط یک پمپ یا توزیع کننده، اندازه گیری می شود، با جریان هوای مداوم، در یک لوله جدا می شود و در امتداد جریان لوله هوا در جهت جریان هوای فشرده شده حمل می شود. مقداری روغن در زمانهای مشخصی وارد جریان هوا می شود وبه سمت شیر تقسیم میرود. یک جریان تقریباً مداوم روغن تولید می شود که نازل خروجی را به عنوان قطره های ریز رها می کند و بدون تماس به بلبرینگ نورد تغذیه می شود. این بدان معنی است که بدنه یاتاقان تحت فشار کمی قرار دارد و باعث می شود خاک از یاتاقان های حساس دور شود. هوای حامل تقریباً بدون روغن از یاتاقان خارج می شود. این مفهوم هیچ مه و مه مهمی را ایجاد نمی کند و باعث می شود محیط زیست نیز دوستانه باشد.

سیستم روانکاری حداقلی

یک سیستم روانکاری با حداقل مقدار وظیفه دارد که هنگام انجام عملیات برش یا عدم برش ، مقدار کمی روان کننده را به محل فعال بین ابزار و قطعه کار منتقل کند. روغن کاری توسط یک آئروسل انجام می شود که توسط قطرات روغن تشکیل می شود که در یک جریان هوا ریز پراکنده می شوند. روانکاری کمترین مقدار (MQL) به دو روش داخلی یا خارجی به ابزار یا قطعه کار تغذیه می شود: