شماره تلفن021-88529053
آدرس ایمیلinfo@hmamines.com
شرکت همکار معدن آسیا
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

5 نکته برای نگهداری تایر های تجهیزات و ماشین آلات سنگین

تعمیر و نگهداری تایر ماشین آلات سنگین | همکار معدن آسیا

صاحبان ناوگان اغلب در مورد اینکه آیا تایر های ماشین آلات سنگین باید به عنوان دارایی یا هزینه در نظر گرفته شوند، دچار تعارض هستند.

در حالی که خرید مجموعه ای از لاستیک های باکیفیت می تواند هزینه بالایی داشته باشد، اما واقعیت این است که لاستیک ها بر عملکرد وسایل نقلیه شما و در نتیجه بر کیفیت خدمات شما تأثیر می گذارد.

برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از تایر های خود می برید، باید بدانید که چگونه از آنها نگهداری و مراقبت کنید. این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد نگهداری لاستیک برای تجهیزات سنگین اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تمام تلاشی که برای آن انجام می دهید در کاهش هزینه سوخت و تعویض لاستیک قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین، بیایید ببینیم چه نکات نگهداری را می‌توانید فوراً شروع کنید.

 

نوع لاستیک خود را بدرستی انتخاب کنید

نقطه شروع تعمیر و نگهداری لاستیک شما باید اطمینان از استفاده از نوع صحیح لاستیک باشد. تایر مناسب، پایداری ماشین های سنگین و ایمنی محل کار را افزایش می دهد. از سوی دیگر، انتخاب نوع نامناسب تایر با افزایش خطر داغ شدن بیش از حد، پنچر شدن و جدا شدن آج همراه است. یک کارگاه ساختمانی در حال حاضر یک مکان خطرناک است، بنابراین برای جلوگیری از هر گونه خطر اضافی باید نوع لاستیک مناسب را انتخاب کنید.

 

برای انتخاب نوع مناسب تایر، ابتدا درک طبقه بندی تایرهای تجهیزات سنگین مفید است.

تمامی لاستیک های تجهیزات سنگین دارای یک کد متشکل از یک حرف و یک عدد هستند. می توانید از این اطلاعات برای تعیین میزان استفاده مورد نظر از تایر استفاده کنید.

شرکت تایرسازی Tony Pneus چهار دسته اصلی تایر را فهرست می‌کند که می‌توانید با حروف در کد لاستیک شناسایی کنید:

 

C: کمپکتورها

E: تجهیزات جابجایی زمین

L: لودر و بولدوزر

G: گریدر

 

حروف در کد با یک عدد همراه هستند که نشان دهنده عمق و الگوهای نخ است. توجه داشته باشید که نخ صاف با یک عدد نشان داده نمی شود، بلکه با حرف S نشان داده می شود.

 

1 آجدار (سطوح صاف)

2 کشش (معمولی)

3 راک (معمولی)

4 سنگ (نخ عمیق)

5 سنگ (نخ بسیار عمیق)

7 فلوتاسیون (برای سطوح تسلیم)

S Smooth (مال من، زمین سخت)

 

بنابراین، اگر لاستیک با کد L3 دارید، می توانید با خیال راحت آن را روی بولدوزر کار در زمین های صخره ای نصب کنید.

اگر در مورد نوع لاستیکی که باید انتخاب کنید شک دارید، ایده خوبی است که کتابچه راهنمای سازنده را بررسی کنید.

یکی دیگر از راه‌های طولانی‌تر کردن چرخه عمر تجهیزات سنگین خودداری از استفاده همزمان از لاستیک‌های انواع مختلف بر روی وسیله نقلیه خود، به‌ویژه روی محور است.

لاستیک‌های تجهیزات سنگین ممکن است گران باشند، که باعث می‌شود ایده مخلوط کردن و تطبیق لاستیک‌ها یا خرید لاستیک‌های دست دوم وسوسه‌انگیز به نظر برسد.

با این حال، دو تایر مختلف عملکرد کششی و هندلینگ یکسانی ندارند، بنابراین استفاده همزمان آنها می تواند به اجزای داخلی خودرو آسیب برساند.

با این حال، سرمایه‌گذاری در نوع صحیح تایر در درازمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود، زیرا نیازی به صرف هزینه‌های زیادی برای تعمیر و نگهداری تجهیزات نخواهید داشت.

 

بازرسی های منظم تایر را انجام دهید

بازرسی های منظم یکی از اجزای مهم تعمیر و نگهداری لاستیک تجهیزات سنگین است زیرا به جلوگیری از حوادث و افزایش عمر مفید تجهیزات شما کمک می کند.

همه تجهیزات سنگین نیاز به بازرسی های معمول دارند، به ویژه تجهیزاتی که در زمین های ناهموار یا ناهموار کار می کنند.

لاستیک ها معمولاً عنصر تجهیزاتی هستند که بار سنگین محیط های خشن را تحمل می کنند، بنابراین باید آنها را مرتباً بررسی کنید. بازرسی هفتگی اجباری است، اما بازرسی روزانه ایده آل است.

بنابراین، فشار باد لاستیک ها را در شروع هر روز کاری بررسی کنید، زیرا باد کم و بیش از حد باد می تواند منجر به ترکیدن لاستیک شود.

 

 

میزان باد مناسب لاستیک | تعمیر و نگهداری لاستیک ماشین آلات سنگین

رانندگی با لاستیک های کم باد باعث گرم شدن بیش از حد می شود که بزرگترین دشمن لاستیک است و باعث بیشتر رویدادهای خدمات اضطراری جاده ای مرتبط با لاستیک می شود. باد کم باعث افزایش گرما می شود که باعث انبساط لاستیک می شود و می تواند منجر به ترکیدن لاستیک شود.

از سوی دیگر، تورم بیش از حد لاستیک ها را در برابر ضربه آسیب پذیرتر می کند و سایش را تسریع می کند. فقط فشار مناسب تایر می تواند کشش و قابلیت ترمز مطلوب را تضمین کند.

 

لگد زدن به لاستیک برای بررسی باد کردن، کارساز نیست. به جای آن از فشارسنج لاستیک استفاده کنید.

مورد بعدی در چک لیست بازرسی تایر شما باید عمق آج باشد.

انتخاب آج و الگوی مناسب زمان بر است. وقتی لاستیکی با آج مناسب برای تجهیزات خود پیدا کردید، باید به طور مرتب وضعیت آن را بررسی کنید تا از ایمنی خودرو اطمینان حاصل کنید.

در غیر این صورت، ممکن است لاستیک در حین رانندگی منفجر شود و در معرض خطر تصادفات با عواقب شدید قرار بگیرید.

برای جلوگیری از چنین حوادثی، همیشه باید به اپراتور تجهیزات خود دستور دهید تا لاستیک ها را قبل از رانندگی بررسی کنند.

ما چک لیستی تهیه کردیم تا به شما کمک کنیم تا تمام قسمت های تایر تجهیزات سنگین خود را پوشش دهید.

شما باید لاستیک ها را روزانه چک کنید:

 

فشار هوا

عمق آج

تجمع کثیفی یا مواد

درپوش سوپاپ لاستیک

دیوارهای جانبی

ممکن است از کارمندان خود بخواهید نیم ساعت زودتر برای بازرسی لاستیک حضور پیدا کنند، آزاردهنده به نظر برسد، اما این هزینه کمی برای پیشگیری از تصادف است.

 

آموزش کارکنان در تعمیر و نگهداری تایر

لاستیک های تجهیزات سنگین گران هستند. اگر می‌خواهید مسافت پیموده‌شده بیشتری را از آن‌ها بگذرانید، به کارکنان خود آموزش دهید تا به نحو احسن از لاستیک‌ها مراقبت کنند.

این لاستیک ها نیز حجیم هستند، بنابراین به کارکنان آموزش دهید که از ابزار و تجهیزات ایمنی در هنگام تعمیر و نگهداری استفاده کنند.

هر یک از کارمندان شما احتمالاً می توانند لاستیک های اتومبیل را با یک دست بسته به پشت خود تعویض کنند، اما لاستیک های تجهیزات سنگین براحتی قابل تعویض نیستند.

در هر صورت، شما باید اهمیت ایمنی نگهداری را افزایش دهید.

آموزش تعمیر و نگهداری لاستیک شما باید تکنیک های بازرسی را نیز پوشش دهد تا کارکنان بدانند به دنبال چه چیزی باشند و چگونه مراحل تعمیر را اجرا کنند.

شیوه های ایمن جداسازی نیز باید گنجانده شود. با توجه به اندازه لاستیک‌های تجهیزات سنگین، می‌توانید با تشویق کارمندان به جلوگیری از حرکت لاستیک‌ها با قفس‌های ایمنی یا چاک، در پیشگیری از تصادف کار کنید.

 

تعمیر و نگهداری تایر | همکار معدن آسیا

 

 

در نهایت، آموزش شما باید تمام ابزارهای مورد استفاده در تعمیر و نگهداری تایر را پوشش دهد.

از آنجایی که تنظیم فشار هوا رایج ترین روش نگهداری لاستیک است، باید مطمئن شوید که هر کارمند می داند چگونه آن را به درستی انجام دهد.

به خاطر داشته باشید که لاستیک ها ممکن است در هنگام باد شدن با نیروی انفجاری منفجر شوند. برای کاهش احتمال صدمات، به کارمندان خود دستور دهید که موقعیت امنی برای تورم خارج از منطقه خطر مسیر داشته باشند.

 

موقعیت مناسب نیرو برای بادزدن

شایان ذکر است که اگرچه باد کردن مجدد لاستیک ها یک روش استاندارد است، اما هنوز هم نیاز به آماده سازی دارد، به خصوص اگر لاستیک آسیب دیده باشد.

به طور خلاصه، هنگامی که یک تایر به طور جدی کم باد می شود یا صاف می شود، اجزای آن ممکن است آسیب ببینند یا دررفته شوند. باد کردن لاستیک می تواند باعث منفجر شدن قطعات شل شود، بنابراین قبل از باد کردن مجدد لاستیک آسیب دیده را بررسی کنید.

 

عادات خوب رانندگی را برای نگهداری بهتر تایر ترویج دهید

روشی که کارکنان شما با وسایل نقلیه خود رانندگی می کنند می تواند عمر مفید لاستیک های آنها را طولانی یا کوتاه کند. برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه ای که از لاستیک های خود دریافت می کنید، باید عادات رانندگی خوب را در بین رانندگان ناوگان خود ترویج دهید.

لاستیک های تجهیزات سنگین برای دوام ساخته شده اند. آنها گرانتر از تایرهای مسافری هستند زیرا حاوی درصد بیشتری از لاستیک طبیعی هستند، ماده ای مناسب برای وسایل نقلیه سنگین به دلیل خاصیت کاهش گرما.

با این حال، محدودیتی برای سوء استفاده از هر لاستیک، صرف نظر از قیمت یا مواد مورد استفاده، وجود دارد. بسیاری از آنها زودتر از زمان لازم دور انداخته می شوند زیرا کارمندان بهترین شیوه های رانندگی و عملیاتی را نادیده می گیرند.

گاهی اوقات نیازی به تجزیه و تحلیل پیچیده ندارید تا ببینید که یک لاستیک چه چیزی را پشت سر گذاشته است. سطح بیرونی می تواند چیزهای زیادی به شما بگوید.

به عنوان مثال، نقاط صاف نشان می دهد که ترمز شدید بیش از حد وجود داشته است. سایش وسط می تواند به این معنی باشد که لاستیک بیش از حد باد شده است.

 

برای مشاهده برخی از انواع سایش اضافی و علل آنها می توانید به جدول زیر نگاهی بیندازید.

 

 

سایش مسطح تایر | همکار معدن آسیا سایش مورب تایر | همکار معدن آسیا سایش یکطرفه لاستیک | همکار معدن آسیا سایش از دوطرف لاستیک | همکار معدن آسیا سایش مرکزی لاستیک | همکار معدن آسیا
نوع سایش مسطح مورب یکطرف کناره ها وسط
علت سایش

ترمز تیز و بیش از حد قفل شدن ترمزها، به عنوان مثال در نتیجه تنظیم نادرست کنترل ترمز تریلر یا ترمز معیوب

1. نصب اشتباه و مونتاژ لاستیک و چرخ
2. دوقلوهای نامتناسب
3. سرعت بالا در حال اجرا خالی
4. تنظیم نادرست بلبرینگ
5. جهت لاستیک رو به بیرون (toe-out)
1. toe بیش از حد
2. کمبر (chamber) بیش از حد
3. اکسل های غیر موازی
4.اکسل های خمیده
5. مونتاژ نادرست لاستیک و چرخ
6. شرایط عملیاتی شدید
کم باد بودن یا تطبیق نادرست لاستیک ها و رینگ ها باد بیش از حد یا تطبیق نادرست لاستیک ها و رینگ ها. همچنین ممکن است در کاربردهای محور محرک با گشتاور بالا رخ دهد.
روش درست از ترمزهای شدید خودداری کنید. سیستم ترمز را بررسی کنید و هرگونه نقص را اصلاح کنید. شناسایی و رفع نقص مکانیکی اگر ساییدگی خیلی شدید نیست، لاستیک را روی رینگ بچرخانید شناسایی و رفع نقص مکانیکی اگر ساییدگی خیلی شدید نیست، لاستیک را روی رینگ بچرخانید فشار را به میزان توصیه شده برای مکان و بار لاستیک خاص تنظیم کنید فشار را به میزان توصیه شده برای مکان و بار لاستیک خاص تنظیم کنید

 

TOE چیست و تاثیر آن در نگهداری تایر :

اگر بتوانید تایرهای جلوی یک وسیله نقلیه را از بالای ماشین مشاهده کنید، انتظار دارید که دقیقاً موازی یکدیگر به نظر برسند. در واقع، آنها به ندرت هستند. تفاوت فاصله بین لبه جلوی لاستیک و لبه عقب را toe می گویند.

 

toe چیست؟ | همکار معدن آسیا

 

Toe توضیح می‌دهد که دو لاستیک چقدر به موازات یکدیگر نزدیک هستند، و اینکه آیا آنها نزدیک‌تر در جلوی لاستیک یا نزدیک‌تر در عقب لاستیک هستند. هدف toe این است که در شرایط مختلف رانندگی سایش مناسب تایر را فراهم کند.

 

کمبر chamber چیست و تاثیر آن در نگهداری تایر:

کمبر که از جلوی خودرو مشاهده می شود، شیب لاستیک را از حالت عمودی توصیف می کند. یک تایر زمانی که قسمت بالایی آن به سمت وسیله نقلیه متمایل می‌شود دارای لمبر منفی و زمانی که قسمت بالایی آن از خودرو متمایل می‌شود، دارای لمبر مثبت است. کمبر بر حسب درجه اندازه گیری می شود و بر اساس مدل خودرو و سال متفاوت است.

 

کمبر چیست؟ | همکار معدن آسیا

 

زاویه کمبر چرخ باید طوری تنظیم شود که تماس تایر با سطح جاده تحت شرایط پیچیدگی بارگذاری شده به حداکثر برسد. از آنجایی که با حرکت سیستم تعلیق آن در طول سفر، کمبر تایر کمی تغییر می‌کند، زاویه ثابتی که در آن تایر تنظیم می‌شود به عادت‌های رانندگی بستگی دارد. اگر سبک رانندگی مستلزم پیچیدن سخت باشد، لاستیک‌های بیرونی (با بار زیاد) باید دارای یک کمبر منفی تنظیم شده باشند.

اگر رانندگی در بزرگراه‌هایی است که لاستیک‌ها عمدتاً در معرض شرایط پیچ‌های کم بار هستند، تنظیم کمبر استاتیک باید صفر یا کمی مثبت باشد.

 

کمبر نقش بزرگی در تعیین حس هندلینگ کلی یک وسیله نقلیه و نحوه ساییدگی تایر در سطح آج آن ایفا می کند. لاستیک در نقطه (های) جایی که بیشتر بار خودرو در آن قرار دارد، بیشترین سایش را دارد. یک کامبر درست، لکه تماس لاستیک را به حداکثر می رساند و منجر به سایش یکنواخت می شود. خمیدگی بیش از حد منفی یا مثبت با ایجاد ساییدگی زودرس بیرونی یا داخلی شانه، اثر نامطلوبی بر عمر آج دارد.

 

همانطور که می بینید، رانندگی و کارکرد نادرست تجهیزات سهم نسبتاً زیادی از فرسودگی تایرها را به خود اختصاص می دهد.

برای اینکه لاستیک های خود را تا زمانی که ممکن است کارآمد نگه دارید، به رانندگان خود توصیه کنید از عادات زیر اجتناب کنند:

 

رانندگی با حداکثر سرعت

بی توجهی به فشار باد لاستیک ها

سر پیچ و ترمز شدید

حمل بارهای بیش از حد

رانندگی تصادفی یا روی سطوح ناهموار

فرمان خشک

نادیده گرفتن تعمیر و نگهداری

 

عادات خوب رانندگی و کارکرد باعث بیشتر از محافظت طولانی‌تر لاستیک‌های شما می‌شود. همچنین می توانید سوخت کمتری را در هر مایل خرج کنید و ایمنی خودرو را افزایش دهید.

مجله تجهیزات ناوگان راه های مختلفی را ارائه می دهد که می توانید عادات خوب رانندگی را در بین کارکنان خود ترویج دهید. آنها پیشنهاد می کنند به رانندگانی با کمترین نرخ حذف لاستیک یا کسانی که کمترین تماس جهت خدمات مرتبط با لاستیک را دارند، پاداش نقدی بدهند.

 

بهترین شیوه های ردیابی تایر را اجرا کنید

شما برای انتخاب، خرید و نگهداری لاستیک ها تلاش زیادی می کنید. اگر فقط یک مرحله اضافی را در این فرآیند بگنجانید، داده‌هایی دریافت خواهید کرد که می‌توانید تصمیمات مربوط به تایرهای آینده خود را بر اساس آن‌ها قرار دهید.

ما در مورد ردیابی تایر صحبت می کنیم.

در تجارت، اطلاعات قدرت است – برای ناوگان بزرگ و پیمانکاران کوچک به طور یکسان. خوشبختانه، جمع‌آوری داده‌ها برای مدیریت تایر چندان سخت نیست.

 با خرید، تعمیر یا تعویض یک تایر، داده های بالقوه تولید می کنید. یادداشت تاریخ روی یک تکه کاغذ یکی از گزینه هاست.

با این حال، بهتر است از راه حلی استفاده کنید که به شما امکان می دهد به راحتی به اطلاعات دسترسی داشته باشید، مانند استفاده از نرم افزارهای ردیابی تایر. حتی انجمن های حمل و نقل آمریکا (ATA) ردیابی تایر را در کتابچه راهنمای اقدامات توصیه شده تحسین شده خود گنجانده است.

با این نرم افزارهای ردیابی تایر مدیران ناوگان می توانند، هزینه، دوام و کارایی سوخت سالانه تایر خودروهای سنگین را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنند.

تجزیه و تحلیل چنین اطلاعاتی همراه با بازرسی منظم لاستیک می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید آیا کارمندی دارید که عادات رانندگی او می تواند بهبود یابد یا خیر.

در مجموع، بینش در مورد منبع فرسودگی لاستیک می تواند پایه محکمی برای مدیریت تایر به شما بدهد. تنها در صورتی می‌توانید با ساییدگی لاستیک به درستی مبارزه کنید که علت آن را بدانید، بنابراین برای دقیق‌ترین پیش‌بینی‌های سایش و برنامه‌های جایگزینی آن را دنبال کنید.

 

نتیجه

لاستیک هایی که به درستی مراقبت نمی شوند می توانند منابع شما را تلف کنند. با این حال، اگر توجه ویژه ای به آنها داشته باشید، خدمه شما می توانند بهره وری تجهیزات سنگین شما را به نتایج عالی برسانند.

تعمیر و نگهداری تایر باید با انتخاب لاستیک مناسب شروع شود. با بازرسی و نگهداری منظم می توانید عمر مفید آنها را افزایش دهید.

علاوه بر استفاده از شیوه های رانندگی و نگهداری که به نفع لاستیک است، ایمنی کارگران خود را نیز فراموش نکنید.

برای جلوگیری از تعویض لاستیک های بدون برنامه، می توانید از نرم افزار برای ردیابی لاستیک ها و برنامه ریزی مناسب برای تعمیر و نگهداری استفاده کنید.

 

 

 

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*